Контакти

Розробка уроку з російської мови Правопис поєднань: жи - ши, же-ше, ча - ща, чу-щу. узагальнення. Конспект уроку з російської мови Правопис поєднань: жи-ши, же-ше, ча-ща, чу-щу. Узагальнення Же пиши буквою е

Попова Аксана Вікторівна
Посада:вчитель початкових класів
Навчальний заклад:МБОУ школа №24
Населений пункт:м Дзержинськ Нижегородська область
Найменування матеріалу:методична розробка
Тема:"Правопис слів із поєднаннями жи-ші, же-ше, ци, ци, це"
Дата публікації: 09.01.2016
Розділ:початкову освіту

Тема: Правопис слів із поєднаннями жи-ші, же-ше, ци, ци, це.
Цілі

д я т е л ь н о с ти

педагога:
створити умови для формування знань про особливості звуків [ж], [ш] як завжди тверді; сприяти розвитку навички правопису слів з поєднаннями жи-ши, же-ше під наголосом.
Планируючі

р е з у л ь т а ти

образи: предметні:
навчаться визначати звуки [ж], [ш] як завжди тверді, писати правильно словникові слова, слова з поєднаннями жи-ши, же-ше, ци, це, ци;
метапредметні
(критерії сформованості/оцінки компонентів універсальних навчальних дій (УУД)): регулятори – розуміють виділені вчителем орієнтири дії в навчальному матеріалі; пізнання в а т е л е - здійснюють смислове сприйняття тексту; до мунікатів - формулюють власну думку і позицію, приймають позицію партнера, у тому числі відмінну від своєї;
особистісні УУД:
виявляють первинні вміння оцінки робіт, відповідей однокласників з урахуванням заданих критеріїв успішності навчальної діяльності I.
Сценарій

уроку

I. Організаційно-мотиваційний етап.
1. Перевірка готовності учнів до уроку. 2. Вітання. Слайд 1. Звучить музика: Е.Грига «Ранок» Вчитель: Придумано кимось просто і мудро. При зустрічі вітатись: Доброго ранку! Доброго ранку сонцю та птахам, Доброго ранку усміхненим особам! І кожен стає Добрим, довірливим, Доброго ранку триває до вечора. Доброго ранку, дівчатка! Доброго ранку, хлопчики! Діти, сьогодні на урок до нас прийшли гості. Ми покажемо нашим гостям, як ми працюємо на уроці та те, що вже вміємо робити. Побажаємо гостям доброго ранку. Діти: Доброго ранку!
Вчитель: Ми раді вітати вас на нашому уроці.
ІІ. Цілепокладання

-
Відкрийте підручники, знайдіть нову тему. Який значок? - Подивіться в зміст як називається ця тема. (Слайд 2) -Поставте перед собою мету на сьогоднішній урок.(Слайд 3) Для мене сьогоднішній урок ..... (повторення) Я читаю тему уроку і думаю, що .... (Ми повторимо тверді приголосні у яких немає пари - ж,ш ,ц; згадаємо особливості їхнього правопису) На уроці мені хотілося б не тільки .... (повторити навчальний матеріал, але і дізнатися щось нове, потанцювати на фізхвилинці, попрацювати в парах і т.д) - Сядьте рівно, ноги опустіть, спинка пряма. Ви сьогодні найкрасивіші, розумніші, уважніші та кмітливіші. Я бажаю вам досягти успіхів у досягненні цієї мети.
ІІІ. Чистописні
: Читаємо пропозицію на слайді 4: У цирку жили малюки - Що ви скажете про звуки [Ж] - [Ш], які вони? (Парні за дзвінкістю – глухість, не мають пару за м'якістю). Про звук [Ц]? (Не має пару по м'якості) - Які орфограми ви бачите у цій пропозиції? Яке правило? - Давайте згадаємо, як пишуться ці букви: Шш Жж Цц Пишемо букви. (Слайд 5) Повторення правил листа.
IV. Актуалізація опорних знань.
– Згадайте правила, з якими познайомились на попередніх уроках. (Підручник, с. 57, 58, 60). Незнайко вважає, що без правил можна легко прожити. (Слайд 6) Не з н а й к а. Навіщо мені правило вчити? Без правил, я можу прожити! І так можу я написати Будь-який диктант із позначкою «п'ять»! – «Навіщо потрібні правила?» - Це тема нашого уроку.
V. Робота на тему уроку.

1. Сл о в а р н ий

д і к т а н т.
- Я читатиму вам вірш, а ви вгадуєте останнє слово і записуєте його в зошит. Для мами сьогодні уважний син Чудові троянди поставив у … (глечик). Не поїде без бензину Ні автобус, ні… (машина).
Веде ведмедя до балагану На мотузочку… (циган). В'яже мама довгий шарф, Бо син… (жираф). Вчитель відкриває дошку, на якій ці ж слова записані Незнайком:
Кувшин,

машина, цеган
.
жераф.
– Подивіться, що написав Незнайко. Скоріше виправте помилки, поки Анішит Йокопівна не помітила. - У якому слові не можете визначити букву? Чому? (У слові «жираф», тому що голосна ненаголошена.) – Тепер ви можете пояснити, для чого потрібні правила? (Відповіді учні.)
2.Ч т е н і е

навчальні (с. 62–63).
- Незнайко вирішив виправитися. Він вивчив правило. А ви? (Слайд 7)
V І.

Фізкультура «Цирк»

VII. Закріплення дослідженого матеріалу.

1. Робота

у ч е б н і к у.
Управління 29, с. 63. -Прочитаємо завдання. _Прочитаємо текст вправи Перші троє правильно виконали будуть консультантами і разом зі мною перевірятимуть інших. Самостійна робота. – Маша не стала виписувати слова: ш..мпанзе, ж..рафа, ж..вет. Ви згодні з Машею? Чому? (Голосні в цих словах ненаголошені.)
Ф і з к у л ь т м і н у т к а (для

очі

«Об лака»)

2.Робота в парах над текстом.
- У всіх пропозиціях загубилися крапки, як же бути? Слайд 11 . Діти йдуть у гай стукають дятли під кущем шарудить їжачок Спишіть пропозиції, розставивши розділові знаки. Виділіть знайомі орфограми. Випишіть слова, у яких кількість літер та звуків не співпадає. Слайд 12 . Діти йдуть у гай. Стукають дятли. Під кущем шарудить їжачок. Їжачок – 4 б., 5 зв.

VIII. Підсумок уроку.
– Нагадайте, будь ласка, які цілі ми поставили перед собою? ….(ми повторимо тверді приголосні які мають пари – ж,ш,ц; згадаємо особливості їх правопису) (дізнатися щось нове) – ми дізналися, навіщо потрібні правила. Коли вони з'являються? (Правило з'являється там, де є щось незвичайне.) - Що незвичайного в поєднаннях жи, ши, ци, а, ше, це? (У цих поєднаннях ми пишемо голосні "і", "е" після твердих приголосних.)
Рефлексія наприкінці уроку.
Хлопці обирають будь-який вислів і продовжують його. (Слайд 13) -Сьогодні я дізнався ... (для чого потрібні правила, що правила з'являються там, де є щось незвичайне) -У мене вийшло ... (Написати диктант без помилок ... Ітд) -Було важко ... -Мене здивувало ... (спів птахів на уроці…) -Було цікаво… -Тепер я вмію… (писати поєднання ши, жи, ци, а, ше, це під наголосом без помилок) – З яким настроєм ви закінчуєте наш урок? У вас на столі лежить малюнок-розмальовка "Їжачок". (слайд 14) Якщо вам сподобався урок, ви все зрозуміли, робили правильно, задоволені своєю роботою і у вас гарний настрій, то намалюйте їжачку гарну посмішку червоним олівцем. А якщо ви не дуже задоволені своєю роботою і від цього у вас зіпсувався настрій, то намалюйте на його мордочці засмучення простим олівцем. Давайте подивимося! – Молодці! Сьогодні дуже добре працювали… Урок закінчено.

Правило

Після ж, ч, ш, щне пишуться ю, я, і, а пишуться у, а, інаприклад: чудо, щука, година, гай, жир, шити.

Літери ю і я допускаються після цих приголосних лише в іншомовних словах (переважно французьких), наприклад: журі, парашут(у тому числі - в власних іменах, наприклад: Сен-Жюст), а також у складноскорочених словах і буквених абревіатурах, в яких, за загальним правилом, допускаються будь-які поєднання букв.

Виняткамивважаються слова ж юрі, брош юра, параш ют,пш ют, фіш ю . Але формулюванню правила ці слова не суперечать. Див трохи вище.

Приклади

Ч удо

Щ ука

Уч ащ ається

Ж івотне

Ш ірокій

Історія правила

Ноги у правила ЖИ-ШИ ростуть з минулих століть, у яких існували в російській мові м'які [Ш] та [Ж]. Літера І показувала цю м'якість. Зараз Ч і Щ позначають тільки м'які звуки, а Ж і Ш - тільки тверді, сусідня голосна не може пом'якшити і так м'який або завжди твердий звук. А якщо при проголошенні ЖИ і ЖИ, ШИ і ШИ, ЧЯ і ЧА, ЩЯ і ЩА, ЧЮ і ЧУ, ЩЮ і ЩУ звучали б однаково, логічно було вибрати якесь одне написання кожної мови, що й було зроблено. У перших підручниках з граматики для гімназій ми знаходимо формулювання цього правила, що майже не змінилося до цього дня. Добре б тоді відразу привели до одноманітності і написання О і Е після шиплячих, а то всі голосні другого ряду врахували в якихось правилах, а з О і Е ми так і мучимося. Але це окрема розмова. Так ось, необхідність одноманітного написання зазначених складів очевидна.

Суперечки викликають 2 моменти:

1. Вибір літери після твердих Ж і Ш. Багато дослідників вважають, що згідно з звучанням писати слід ЖИ і ШИ - твердо!

Урок російської мови у 2 «Д» класі
Урок закріплення та узагальнення знань
Тема: Правопис поєднань жи, ши, а, ше, ча, ща, чу, щу
Мета: актуалізувати знання учнів про правопис поєднань жи, ши,
ж, ше, ча, ща, чу, щу.
Завдання:
Навчальні:
1.повторити та узагальнити знання учнів про правопис поєднань жи, ши,
ж, ше, ча, ща, чу, щу.
2. удосконалити навичку правопису та самоконтролю.
Розвиваючі:
1. розвиток орфографічної пильності;
2. розвиток усного та письмового мовлення учнів;
3. розвиток пізнавальних інтересів в учнів.
Виховні:
1. виховувати позитивне ставлення до вчення;
2. виховувати інтерес до вивчення російської.
Обладнання: презентація, картки для індивідуальної роботи, схема
пропозиції, казковий герой Незнайко.
1.Організаційний момент.
Хід уроку
Продзвенів і замовк дзвінок,
Усіх нас зібрав на урок.
Усі у парти рівно встали,
Усміхнулися, підрівнялися
Тихо сіли за свій стіл,
Починаємо ми урок.
2. Повідомлення теми і цілей уроку.
Хлопці, сьогодні на уроці ми повторюватимемо і узагальнюватимемо знання про
правописах поєднань жи, ши, а, ше, ча, ща, чу, щу. Слайд 1

3.Робота над темою уроку
а) Перевірка домашнього завдання.
Почнемо урок із перевірки домашнього завдання. Вдома ви виконували
вправа 127. Усі виконали завдання? Запитання до мене є?
Тоді маю запитання до вас.
За якими критеріями ви оцінили свою роботу? (Правильність та
акуратність.)
Встаньте діти, які виконали завдання на найвищому рівні.
Молодці. А решта має більш уважно виконувати домашнє
вправу.
Назвіть слова з поєднаннями ча, чу з домашнього тексту. (Пихкаю, не хочу,
чай.)
Гра «Назви слово»
Хлопці, які ще слова із цими поєднаннями ви знаєте? Я пропоную вам
зіграти у гру. Я кидатиму м'яч, а ви називаєте мені слово з цими
поєднаннями.
б) Чистопис.
До нас у гості на урок прийшов гість, а хто ви дізнаєтесь, коли відгадаєте
загадку:
Він, звичайно, найголовніший
Бешкетникшалун кумедний.
Він у величезному синім капелюсі
Невміха і розтяпа. (Незнайка.) Слайд 2
Незнайко прийшов до нас у гості не з порожніми руками. А що він вам приніс, ви
зараз дізнаєтеся із загадки:
Листя жовте летить,
падають, кружляють,
І під ноги просто так
Як килим лягають!
Що це за жовтий снігопад?
Це просто .... (Листопад) Слайд 2
Він приніс нам букет з осіннього листя. Це не просте листя, а казкове.
На кожному із них завдання для вас. (Відкривається листок на дошці)
Ось перше завдання: послухайте вірш та скажіть, який звук частіше
всього зустрічається у вірші.
Чайка, чайник закип'ятила,
Чайка чайок запросила:

Який приголосний звук найчастіше зустрічається? (Звук год)
Приходьте на чай!
Скільки чайок? Відповідай!
Характеристики звуку.
Давайте скажемо Незнайку, який це звук? (Згідний, шиплячий, непарний
глухий, завжди м'який).
Якою літерою на письмі позначається звук ч? (Лицею Ч).
Пальчикова гімнастика "Замок".
На дверях висить замок,
Хто б відкрити його зміг?
Потягнули, покрутили,
Постукали та відкрили.
Пропишіть у своїх зошитах заголовну і малий літери Ч,ч. (Діти пишуть
літери, чергуючи заголовну і малий, один рядок).
Обведіть олівцем ту літеру, яка вийшла у вас найкраще.
Які ще шиплячі звуки ви знаєте? (ж, ш, щ)
Правопис яких поєднань із цими літерами потрібно знати на уроках
російської мови? (Діти називають поєднання парами, і прописують їх у
зошити). На дошці з'являються опорні схеми.
Діти сформулюйте цілі нашого уроку. (Повторювати та закріплювати
знання про правопис поєднань жи, ши, ж,ше, ча,ща,чу, щу,
удосконалювати навичку грамотного листа.)
в) Словникова робота. Слайд 3
На другому листочку нам Незнайко приніс нове словникове слово, а яке,
дізнаєтесь із загадки.
а) Відгадайте загадку: Слайд 4
Щоб я тебе повіз, не потрібен мені овес.
Нагодуй мене бензином, на копитця дай гуми.
(авто)
б) Гра «Живі букви» (Виходять діти, у яких на парті лежать букви,
і складають слово "машина", потім виходить учень з наголосом.)
Слайд 4
Запишемо це слово.
в) Аналіз слова:
Скільки складів у слові? (3 склади, тому що 3 голосні звуки)
На який склад падає наголос? (наголос падає на другий склад)

Який склад ненаголошений? (У першому складі ненаголошена голосна а)
Яку букву треба писати? (а)
Знайдіть шиплячий звук у слові? (ш)
Який це звук? (Згідний, завжди твердий, шиплячий, парний глухий.)
г) Утворення слів від слова машина.
Як називають іграшкову машину? (машинка) Слайд 4
Запишемо це слово у зошити
Де стоять нові машини? (машинний двір) Слайд 4
Слайд 5
д) Робота з приказкою.

Існує приказка «Машина любить ласку, чистоту та мастило».
Чому так кажуть?
(якщо не доглядати машину, то вона поламається, …)
Як ви, хлопчики, ставитеся до своїх іграшкових машинок?
А дівчатка до своїх іграшок?
е) Міжпредметний зв'язок.
Які види машин ви знаєте? Слайд 6
(службові, для перевезення товарів, для особистого користування)
г) Фізмінутка.
д) Гра «Виправ помилки»
На дошці та на картках у кожної дитини написані слова з помилками.
Хлопці, Незнайко просить вас допомогти йому. Він написав слова, але не впевнений,
чи правильно. Давайте прочитаємо ці слова та перевіримо їх.
Залізо, диво, гай, чайник, живий, щука.
(Діти по одному виходять до дошки та виправляють помилки, а також на місцях на
картках.)
Прочитайте ще раз слова та подумайте, яке слово зайве та за яким
ознакою. (Живий - це словоознака; залізо - в ньому три склади).
«Крилаті слова»
Хлопці, існують такі вирази: «живе слово» та «жива вода».
Давайте запишемо їх.(На дошці запис: Ж..ва вода, ж..воє слово.)
Які літери вставимо на місці перепусток? (Букву та)

Де ви чули вираз «жива вода»? (Вода, що володіє
певними чарівними чи надприродними властивостями.
Наприклад, у казках жива вода здатна оживлювати мертве тіло.
Хто знає, яке живе слово? (Мова, що містить свіжі, цікаві
думки, що хвилює і чіпає слухача.)
е) Гімнастика для очей.
Щоб ваші очі були пильними,
Щоб у окулярах вам не ходити,
Ці легкі рухи
Пропоную повторити.
Вдалину подивимося і під ноги,
Праворуч, ліворуч швидше.
Здивуємося – що таке
І закриємо їх швидше.
А тепер по колу швидко,
Немов стрілочка годинника,
Проведемо очима дружно.
Ну, а далі – будь здоровий.
ж) Робота у парах. Гра «Поле чудес» Слайд 7
Наступне завдання від Незнайки – це кросворд. Запишіть до осередків
кросворду слова, відповідно до номерів малюнка. На це завдання вам три
хвилини.
1
2
3
4
5

1 год
У
Ч
Л
Про
2 год
А
3
Ч
4 С В Е Ч А
Й
Н
І
Ы
5 Ч А Ш К А
Перевіримо за слайдом. Слайд 7
(Діти по черзі називають слова в кросворді та орфограму в них.)
з) Робота за підручником. Упр.
і) Диференційована самостійна робота з різнорівневих
карток.
1-й рівень
Хлопці ч..сто бігали в гаю.. . Навесні там цвітуть конвалія.
Діти бачили ж..ву лисицю. У неї пуш..стий хвіст.
2-й рівень
Хлопці ___ сто бігали в ро____. Весною там цвітуть ланди___.
Діти бачили ____ву лисицю. У неї пустий хвіст.
3-й рівень. – “Зберіть” речення, використовуючи слова для
довідок.
Хлопці ___________ бігали до _____________. Весною там цвітуть ___________.
Діти бачили ___________ лисицю. У неї _____________ хвіст.
Слова для довідок: гай.., конвалія.., ч..сто, пуш..стий, ж..ву.
Перевірка.
Скільки речень у тексті?

– Про що чи про кого текст?
– Як можна назвати текст? (Припущення учнів)
Яка орфограма зустрічається у цих словах?
3.Підведення підсумків уроку
Хлопці, над якою орфограмою ми сьогодні працювали на уроці?
4. Домашнє завдання.
Диференційоване завдання на картках.
1 рівень
Дятли
Трещ..т морози. У лісі тиш..на. Тільки дятли стукають по стовбурах.
Вони шукають..т пі.. під корою. Дятли люблять довбати ш..шки. Там вони
і..т смачне насіння.
2 рівень
Дятли

і__т смачне насіння.
3 рівень
Дятли
Трет морози. У лісі ти__на. Тільки дятли стукають по стовбурах.
Вони йдуть під корою. Дятли люблять довбати __шки. Там вони
і__т смачне насіння.
Слова для довідок: іщ..т, тріщ..т, їж.., ш..шки, тиш..на,
стуч..т.
5. Рефлексія «Чарівне дерево»
Незнайко дуже сподобалося, як ви впоралися з його завданнями. Давайте і
ви зробите йому подарунок – нарядіть деревце листочками. У вас на партах
лежать листочки, напишіть кілька слів із поєднаннями ж, ше, жи, ши, ча,
ща, чу, щу. Для цього вам дається 1 хвилина.
(Після закінчення однієї хвилини). Хто вважає, що він ще не зовсім засвоїв
правила написання поєднань, прикріпіть листочок на нижні гілочки.

Хто думає, що він знає, як треба писати поєднання, прикріпіть листочок
на середні гілочки
Хто впевнений у тому, що він не лише сам знає як писати поєднання, а й
може допомогти товаришу, прикріпіть листочок на верхні гілочки.

ДУО «Середня школа № 4 м. Новополоцька»

Розробка уроку з російської мови

2 клас

Правопис поєднань:

жи - ши, же-ше, ча - ща, чу-щу. Узагальнення.


Розробила:

вчитель початкових класів,

1 категорії

Козлова Інна Вікторівна

2016 рік

План-конспект уроку з російської мови

2 клас

Тема урока: Правопис поєднань: жи - ши, же-ше, ча - ща, чу-щу. Узагальнення.

Ціль : створити умови для закріплення правила правопису буквосполучень і застосування в словах з буквосполученнями жи-ши, же-ше, ча-ща, чу-щу.

Завдання :

Освітня : повторити правопис слів з поєднаннями жи, ши, ж, ше, ча, ща, чу, щу, сприяти розвитку вміння розпізнавати слова із зазначеними поєднаннями та правильно їх записувати.

Розвиваюча : розвивати мовлення, мислення, увагу, пам'ять, спостережливість учнів.

Виховна : прищеплювати любов до рідної мови через гру, використовуючи цікаві завдання; виховувати позитивне ставлення до навчання.

Форма проведення : гра-подорож.

Учні сидять у групах, так званих вагонах. 3 групи. Назви груп

Хід уроку.

    Організаційний момент.

    Вітання.

Добрий ранок!

Сьогодні ми маємо незвичайний урок. До нас прийшли гості. Давайте вітаємо гостей. Посміхніться їм тепер один одному. Будь ласка, поверніться до мене і подаруйте вашу усмішку мені, адже усмішка прикрашає людину, дарує всім настрій радості. Тільки цей настрій нам знадобиться сьогодні для роботи.

Сідайте!

    Створення емоційного настрою.

Ну- ка, все перевір дружок,

Ти готовий розпочати урок?

Чи все на місці,

Чи все в порядку,

Ручка, книжка та зошит?

Чи правильно сидять?

Чи все уважно дивляться?

    Формулювання теми та мети уроку.

- Тема нашого сьогоднішнього уроку. -Правопис поєднань. Закріплення.

Сьогодні, хлопці, ми з вами закріплюємо та повторюємо правопис поєднань. А які поєднання ми з вами пройшли та вивчили? (жи-ши, же-ше, ча-ща, чу-щу).

Ми з вами навчатимемося розпізнавати слова з цими поєднаннями, записуватимемо їх, будемо з вами працювати над промовою, щоб ви правильно вимовляли слова з поєднаннями, прищеплюватимемо любов до мови через гру.

    Актуалізація знань.

Сьогодні, хлопці, у нас урок гра-подорож. Здійснюватимемо подорож на цьому поїзді (картинка). Ми з вами поїдемо доCтрану Знань, а дорогою у нас, як і будь-яким поїздом є станції, так і у нас.

А скажіть, що входить до складу поїзда? (Тепловоз та вагони), а хто керує поїздом та у вагонах?(Потягом – машиніст, а у вагонах – провідники).

Машиністом буду я, а от провідниками будуть Арина Калбека, Марат Казаченко, Артем Рябиш. Кожна група – це вагончик, незабутній правила роботи в групах!)

Отже, щоб вирушити у подорож станціями, нам потрібні квитки. А квитки – перше завдання. Завдання з груп. Візьміть рожеву картку.

Ольга Зикова
Конспект заняття з навчання грамоті «Звуки [ж], [ш]. Согласные букви Ж, Ш. Поєднання Жи, ши, а, ше»

Цілі заняття: закріпити наявні знання дітей про бук-

сати поєднання ЖИ, ШІ, А, ШБ; форми-

рувати навички орфоепічно правильного,

виразного та усвідомленого читання; раз-

вивати фонематичний слух, вміння ви-

брати потрібну букву, проводити звуковий

аналіз слова.

Устаткування: альбом, прості, червоні, сині та зелені

олівці (на кожну дитину).

Хід заняття

I. Пояснення нового матеріалу

1. Пояснення правила правопису поєднань

ЖИ, ШИ, Ж, ШЕ (Вправа 1, с. 59).

Педагог: Розгляньте картинку Звуковички Гж] та [ш]

пруж (^) на Ж (^) ня ш (^) шка дж (~) м

вибрали собі подружок. З ким вони потоваришували, а кого в

друзі не взяли? (Подружилися з літерами І, Є. Не підру-

жилися з літерами Ы, е.)

Плани- конспекти занять з навчання читання 89

Звуковички[ж] й [ш] дуже хотіли, щоб їх теж назвали.

вали ласкаво, навіть дружити вирішили з тими голосними, ко-

торі завжди допомагали згодним стати м'якими. Але у них

нічого не вийшло! Звуковички[ж] і [ш] дуже засмучують-

лися, але інші звуки їх заспокоїли:

Не засмучуєтеся, друзі! Все одно ваші імена

дуже гарні та потрібні.

вами Ж, Ш треба дуже уважно, щоб їх не образити.

Не забувайте, що звуки [ж], [ш] завжди тверді і дружать з

літерами І, е.

2. Читання складів та слів (Вправа 2, с. 59).

Педагог: Прочитайте склади та слова

ЖИ ЖИ ШИ

ШІ ше Ж6 ше

Ж1 жо жу Ж6 ЖІ

ша шо шу ше ШІ

ніж - ножі калюжа - калюжі груша - груші

їжак - їжаки лижа - лижі дах - дахи

вже - вужі шкіра - шкіри каша - каші

шия шелест джем Джек

шина шило пружина Джим

Педагогу дуже важливо досягти, щоб діти одразу навчилися

3. Закріплення знань про правопис літер Ж і Ш

з голосними І, Е (Вправа 3, с. 59).

Педагог: Вставте в слова пропущені літери Ы чи І,

Діти можуть дивитись на картинку. Педагог промовляє праві-

ло: «Шина - поєднання ШІ пиши з літерою І» .

90 До школи шість місяців: терміново вчимося читати

ІІ. Закріплення вивченого матеріалу

1. Робота з текстом (Вправа 4, с. 60).

Педагог: Прочитайте текст. Знайдіть та підкресліть соче-

тання ЖИ, ШІ.

Жи-ли-би дід і ба ба. Чи не ту-жи-ли. О-деж-ду

ши-лі, дітям да-рі-лі. Кому жи-ле-ти і рем-ні. Кому ру-

ба-хи та шта-ни.

Голосні І, Е краще підкреслювати червоним, згодні Ж, 111 -

2. Робота з текстом. Закріплення навички звукового ана-

Ліза (Вправа 5, с. 60).

Педагог: Прочитайте та відгадайте загадку Виконайте

звуковийаналіз слова пушинки.

Які пу-шинки

З об-ла-ка - пе-рин-ки

Землю ус-ти-ла-ють

А в долоні та-ють?

3. Робота з розрізнення звуків та літер Ш-Ж у словах(уп-

ражня 6, с. 60).

Педагог: Розгляньте картинки (Шапка, жук, джміль,

жираф, шолом, жилет.) З'єднайте картинки на звук [ш] з

літерою Ш, а картинки на звук [ж] - з літерою Ж.

ІІІ. Підбиття підсумків заняття

Робота з підсумковою інформацією

Педагог читає висновки (альбом, с. 60)і перевіряє, на-

скільки правильно і точно діти засвоїли матеріал зайняти-

Публікації на тему:

Мета: сприяти розвитку звуко-літерного аналізу; розвитку фонематичного слуху. Закріплювати знання про голосні звуки та літери; вивчати.

Конспект НУД з підготовки до навчання грамоті у підготовчій групі «Голосні звуки та літери»Мета: узагальнити знання дошкільнят про вивчені голосні звуки та літери (а, о, у, і, ы). Завдання: Розвиваюча: Розвивати фонематичний.

Конспект заняття з навчання грамоті «Звуки [з]-[з'], [с]-[с']. Літери з-с. Читання» (підготовча до школи група)Тема «Звуки З-ЗЬ, С-СЬ. Літери З-С. Читання складів, слів». Завдання: 1. Сприяти розвитку звуко-літерного аналізу. 2. Сприяти розвитку.

Конспект заняття з навчання грамоті «Тверді та м'які приголосні звуки [С], [С']. Літера С»Цілі заняття: навчити дітей розрізняти на слух тверді та м'які згодні звуки; познайомити з літерою С; навчити визначати місце звуків.

Конспект заняття з підготовки дітей із затримкою психічного розвитку до навчання грамоті «Звуки [Г]-[К] та літери Г-К»Мета заняття: Диференціація звуків "Г - К" та закріплення зорових образів букв. Завдання: 1. Освітні: Закріплення.

Конспект заняття «Згідні звуки [Н], [Н'], літери Н, н»Тема: Згідні звуки (н, н, літери Н, н.) Мета: познайомити зі звуками (н, н) і літерами Н, н, дати уявлення про те, що одна літера може.



Сподобалася стаття? Поділіться їй